NHL-joukkue
Buffalo Sabres
Kausi 2011 pudotuspelit
- 2026-2027
- 2026 pudotuspelit
- 2025-2026
- 2024-2025
- 2023-2024
- 2022-2023
- 2021-2022
- 2021
- 2019-2020
- 2018-2019
- 2017-2018
- 2016-2017
- 2015-2016
- 2014-2015
- 2013-2014
- 2012-2013
- 2011-2012
- 2011 pudotuspelit
- 2010-2011
- 2010 pudotuspelit
- 2009-2010
- 2008-2009
- 2007-2008
- 2007 pudotuspelit
- 2006-2007
- 2006 pudotuspelit
- 2005-2006
- 2003-2004
- 2002-2003
- 2001-2002
- 2001 pudotuspelit
- 2000-2001
- 2000 pudotuspelit
- 1999-2000
- 1999 pudotuspelit
- 1998-1999
- 1998 pudotuspelit
- 1997-1998
- 1997 pudotuspelit
- 1996-1997
- 1995-1996
- 1995 pudotuspelit
- 1994-1995
- 1994 pudotuspelit
- 1993-1994
- 1993 pudotuspelit
- 1992-1993
- 1992 pudotuspelit
- 1991-1992
- 1991 pudotuspelit
- 1990-1991
- 1989-1990
- 1988-1989
- 1987-1988
- 1986-1987
- 1985-1986
- 1984-1985
- 1983-1984
- 1982-1983
- 1981-1982
- 1980-1981
Ottelut
7
Saldo
3-4
Putki
2 häviötä
Buffalo Sabres on NHL:n itäisen konferenssin Atlantic-divisioonan jääkiekkojoukkue. Kaudella 2011 joukkueen saldo on 3-4-0 (6 pistettä).
Joukkueen pelaajat
| # | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Marc-Andre Gragnani | 7 | 1 | 6 | 7 | 1,00 | 0 | 9 | 11,1 | 4 | 21:54 | LW |
| 2 | Tyler Myers | 7 | 1 | 5 | 6 | 0,86 | -4 | 9 | 11,1 | 16 | 23:52 | D |
| 3 | Thomas Vanek | 7 | 5 | 0 | 5 | 0,71 | -7 | 20 | 25,0 | 0 | 17:11 | LW |
| 4 | Tyler Ennis | 7 | 2 | 2 | 4 | 0,57 | +4 | 17 | 11,8 | 4 | 16:39 | RW |
| 5 | Jason Pominville | 5 | 1 | 3 | 4 | 0,80 | 0 | 9 | 11,1 | 2 | 15:52 | RW |
| 6 | Rob Niedermayer | 7 | 1 | 3 | 4 | 0,57 | +1 | 8 | 12,5 | 2 | 14:07 | C |
| 7 | Drew Stafford | 7 | 1 | 2 | 3 | 0,43 | +1 | 33 | 3,0 | 2 | 20:01 | RW |
| 8 | Patrick Kaleta | 6 | 1 | 2 | 3 | 0,50 | -1 | 8 | 12,5 | 6 | 10:59 | RW |
| 9 | Nathan Gerbe | 7 | 2 | 0 | 2 | 0,29 | -1 | 19 | 10,5 | 18 | 13:21 | C |
| 10 | Paul Gaustad | 7 | 0 | 2 | 2 | 0,29 | -6 | 14 | 0,0 | 13 | 19:20 | C |
| 11 | Tim Connolly | 6 | 0 | 2 | 2 | 0,33 | -2 | 12 | 0,0 | 2 | 19:05 | C |
| 12 | Andrej Sekera | 2 | 1 | 0 | 1 | 0,50 | -1 | 4 | 25,0 | 4 | 16:18 | D |
| 13 | Brad Boyes | 7 | 1 | 0 | 1 | 0,14 | -2 | 14 | 7,1 | 0 | 14:24 | RW |
| 14 | Cody McCormick | 7 | 1 | 0 | 1 | 0,14 | -2 | 7 | 14,3 | 2 | 8:12 | C |
| 15 | Chris Butler | 7 | 0 | 1 | 1 | 0,14 | -3 | 6 | 0,0 | 10 | 23:00 | D |
| 16 | Derek Roy | 1 | 0 | 1 | 1 | 1,00 | -2 | 1 | 0,0 | 0 | 20:01 | C |
| 17 | Jochen Hecht | 1 | 0 | 1 | 1 | 1,00 | 0 | 2 | 0,0 | 0 | 15:22 | C |
| 18 | Jordan Leopold | 5 | 0 | 1 | 1 | 0,20 | 0 | 5 | 0,0 | 4 | 20:58 | D |
| 19 | Michael Grier | 7 | 0 | 1 | 1 | 0,14 | -3 | 5 | 0,0 | 0 | 9:30 | RW |
| 20 | Mike Weber | 7 | 0 | 1 | 1 | 0,14 | -3 | 6 | 0,0 | 6 | 15:52 | D |
| 21 | Steve Montador | 6 | 0 | 1 | 1 | 0,17 | -1 | 3 | 0,0 | 8 | 15:46 | D |
| 22 | Mark Mancari | 1 | 0 | 0 | 0 | 0,00 | 0 | 1 | 0,0 | 0 | 9:50 | RW |
| 23 | Matt Ellis | 1 | 0 | 0 | 0 | 0,00 | 0 | 0 | 0,0 | 0 | 11:32 | LW |
| 24 | Shaone Morrisonn | 1 | 0 | 0 | 0 | 0,00 | 0 | 0 | 0,0 | 2 | 13:22 | D |
Maalit
18-22
TM-PM
Maaliero
-4
Maalimarginaali
YV-%
22,6 %
Ylivoima
AV-%
-
Alivoima
Aloitus-%
52,7 %
Voitetut aloitukset
TM/ottelu
2,57
Tehdyt maalit
PM/ottelu
3,14
Päästetyt maalit
Laukaukset
30,29
Tehdyt / ottelu
Laukaukset
35,86
Vastaan / ottelu
Suomalaiset joukkueessa
Kaikki suomalaisetEi suomalaisia pelaajia
Joukkueen kokoonpanossa ei ole suomalaisia kenttäpelaajia valitulla kaudella.
Viimeisimmät ottelut
Kaikki ottelutTulevat ottelut
Ei tulevia otteluita
Tulevat ottelut näkyvät, kun otteluohjelma on saatavilla.
2011 varaukset
Koko varaustilaisuus
Suomalaiset varaukset
Kaikki →
- Joel Armia RW 1. krs · 16.
-
16
Joel Armia
-
77
Daniel Catenacci
-
107
Colin Jacobs
-
137
Alex Lepkowski
-
167
Nathan Lieuwen
-
197
Brad Navin