NHL-joukkue
Montréal Canadiens
Kausi 2011 pudotuspelit
- 2026-2027
- 2026 pudotuspelit
- 2025-2026
- 2025 pudotuspelit
- 2024-2025
- 2023-2024
- 2022-2023
- 2021-2022
- 2021 pudotuspelit
- 2021
- 2020 pudotuspelit
- 2019-2020
- 2018-2019
- 2017-2018
- 2017 pudotuspelit
- 2016-2017
- 2015-2016
- 2015 pudotuspelit
- 2014-2015
- 2014 pudotuspelit
- 2013-2014
- 2013 pudotuspelit
- 2012-2013
- 2011-2012
- 2011 pudotuspelit
- 2010-2011
- 2010 pudotuspelit
- 2009-2010
- 2009 pudotuspelit
- 2008-2009
- 2008 pudotuspelit
- 2007-2008
- 2006-2007
- 2006 pudotuspelit
- 2005-2006
- 2004 pudotuspelit
- 2003-2004
- 2002-2003
- 2002 pudotuspelit
- 2001-2002
- 2000-2001
- 1999-2000
- 1998-1999
- 1998 pudotuspelit
- 1997-1998
- 1997 pudotuspelit
- 1996-1997
- 1996 pudotuspelit
- 1995-1996
- 1994-1995
- 1994 pudotuspelit
- 1993-1994
- 1993 pudotuspelit
- 1992-1993
- 1992 pudotuspelit
- 1991-1992
- 1991 pudotuspelit
- 1990-1991
- 1989-1990
- 1988-1989
- 1987-1988
- 1986-1987
- 1985-1986
- 1984-1985
- 1983-1984
- 1982-1983
- 1981-1982
- 1980-1981
Ottelut
7
Saldo
3-4
Putki
1 häviö
Montréal Canadiens on NHL:n itäisen konferenssin Atlantic-divisioonan jääkiekkojoukkue. Kaudella 2011 joukkueen saldo on 3-4-0 (6 pistettä).
Joukkueen pelaajat
| # | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Mike Cammalleri | 7 | 3 | 7 | 10 | 1,43 | -5 | 24 | 12,5 | 0 | 23:36 | C |
| 2 | Brian Gionta | 7 | 3 | 2 | 5 | 0,71 | -6 | 35 | 8,6 | 0 | 22:36 | RW |
| 3 | Tomas Plekanec | 7 | 2 | 3 | 5 | 0,71 | -1 | 24 | 8,3 | 2 | 23:20 | C |
| 4 | P.K. Subban | 7 | 2 | 2 | 4 | 0,57 | -2 | 16 | 12,5 | 2 | 28:34 | D |
| 5 | Scott Gomez | 7 | 0 | 4 | 4 | 0,57 | -6 | 21 | 0,0 | 2 | 19:43 | C |
| 6 | Roman Hamrlik | 7 | 0 | 3 | 3 | 0,43 | -1 | 4 | 0,0 | 6 | 23:20 | D |
| 7 | Andrei Kostitsyn | 6 | 2 | 0 | 2 | 0,33 | 0 | 15 | 13,3 | 6 | 18:20 | LW |
| 8 | Yannick Weber | 3 | 2 | 0 | 2 | 0,67 | +1 | 5 | 40,0 | 0 | 8:47 | D |
| 9 | Mathieu Darche | 7 | 1 | 1 | 2 | 0,29 | -1 | 12 | 8,3 | 0 | 15:43 | LW |
| 10 | James Wisniewski | 6 | 0 | 2 | 2 | 0,33 | -3 | 7 | 0,0 | 7 | 22:24 | D |
| 11 | Lars Eller | 7 | 0 | 2 | 2 | 0,29 | +1 | 11 | 0,0 | 4 | 13:05 | C |
| 12 | Brent Sopel | 7 | 1 | 0 | 1 | 0,14 | -2 | 4 | 25,0 | 2 | 14:52 | D |
| 13 | Jeff Halpern | 4 | 1 | 0 | 1 | 0,25 | -1 | 9 | 11,1 | 0 | 17:46 | C |
| 14 | David Desharnais | 5 | 0 | 1 | 1 | 0,20 | 0 | 10 | 0,0 | 2 | 11:04 | C |
| 15 | Travis Moen | 7 | 0 | 1 | 1 | 0,14 | -1 | 13 | 0,0 | 2 | 16:34 | LW |
| 16 | Benoit Pouliot | 3 | 0 | 0 | 0 | 0,00 | 0 | 0 | 0,0 | 7 | 6:12 | LW |
| 17 | Hal Gill | 7 | 0 | 0 | 0 | 0,00 | -1 | 4 | 0,0 | 2 | 23:22 | D |
| 18 | Jaroslav Spacek | 7 | 0 | 0 | 0 | 0,00 | -3 | 5 | 0,0 | 4 | 17:43 | D |
| 19 | Paul Mara | 1 | 0 | 0 | 0 | 0,00 | 0 | 0 | 0,0 | 0 | 13:11 | D |
| 20 | Ryan White | 7 | 0 | 0 | 0 | 0,00 | 0 | 3 | 0,0 | 2 | 6:36 | C |
| 21 | Tom Pyatt | 7 | 0 | 0 | 0 | 0,00 | 0 | 7 | 0,0 | 0 | 9:55 | LW |
Maalit
17-17
TM-PM
Maaliero
0
Maalimarginaali
YV-%
22,2 %
Ylivoima
AV-%
-
Alivoima
Aloitus-%
46,9 %
Voitetut aloitukset
TM/ottelu
2,43
Tehdyt maalit
PM/ottelu
2,43
Päästetyt maalit
Laukaukset
32,71
Tehdyt / ottelu
Laukaukset
34,71
Vastaan / ottelu
Suomalaiset joukkueessa
Kaikki suomalaisetEi suomalaisia pelaajia
Joukkueen kokoonpanossa ei ole suomalaisia kenttäpelaajia valitulla kaudella.
Viimeisimmät ottelut
Kaikki ottelutTulevat ottelut
Ei tulevia otteluita
Tulevat ottelut näkyvät, kun otteluohjelma on saatavilla.
2011 varaukset
Koko varaustilaisuus-
17
Nathan Beaulieu
-
97
Josiah Didier
-
108
Olivier Archambault
-
113
Magnus Nygren
-
138
Darren Dietz
-
168
Daniel Pribyl
-
198
Colin Sullivan