NHL-joukkue
Calgary Flames
Kausi 2020 pudotuspelit
- 2026-2027
- 2025-2026
- 2024-2025
- 2023-2024
- 2022-2023
- 2022 pudotuspelit
- 2021-2022
- 2021
- 2020 pudotuspelit
- 2019-2020
- 2019 pudotuspelit
- 2018-2019
- 2017-2018
- 2017 pudotuspelit
- 2016-2017
- 2015-2016
- 2015 pudotuspelit
- 2014-2015
- 2013-2014
- 2012-2013
- 2011-2012
- 2010-2011
- 2009-2010
- 2009 pudotuspelit
- 2008-2009
- 2008 pudotuspelit
- 2007-2008
- 2007 pudotuspelit
- 2006-2007
- 2006 pudotuspelit
- 2005-2006
- 2004 pudotuspelit
- 2003-2004
- 2002-2003
- 2001-2002
- 2000-2001
- 1999-2000
- 1998-1999
- 1997-1998
- 1996-1997
- 1996 pudotuspelit
- 1995-1996
- 1995 pudotuspelit
- 1994-1995
- 1994 pudotuspelit
- 1993-1994
- 1993 pudotuspelit
- 1992-1993
- 1991-1992
- 1991 pudotuspelit
- 1990-1991
- 1989-1990
- 1988-1989
- 1987-1988
- 1986-1987
- 1985-1986
- 1984-1985
- 1983-1984
- 1982-1983
- 1981-1982
- 1980-1981
Ottelut
10
Saldo
5-5
Putki
3 häviötä
Calgary Flames on NHL:n läntisen konferenssin Pacific-divisioonan jääkiekkojoukkue. Kaudella 2020 joukkueen saldo on 5-5-0 (10 pistettä).
Joukkueen pelaajat
| # | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Sam Bennett | 10 | 5 | 3 | 8 | 0,80 | +4 | 32 | 15,6 | 10 | 15:18 | C |
| 2 | Sean Monahan | 10 | 2 | 6 | 8 | 0,80 | 0 | 24 | 8,3 | 2 | 18:16 | C |
| 3 | Johnny Gaudreau | 10 | 4 | 3 | 7 | 0,70 | 0 | 27 | 14,8 | 0 | 18:14 | LW |
| 4 | Mikael Backlund | 10 | 4 | 2 | 6 | 0,60 | -2 | 27 | 14,8 | 8 | 19:23 | C |
| 5 | Elias Lindholm | 10 | 2 | 4 | 6 | 0,60 | +1 | 18 | 11,1 | 2 | 20:29 | C |
| 6 | Milan Lucic | 10 | 1 | 5 | 6 | 0,60 | +2 | 14 | 7,1 | 17 | 15:12 | LW |
| 7 | Dillon Dube | 10 | 4 | 1 | 5 | 0,50 | +1 | 30 | 13,3 | 2 | 15:06 | C |
| 8 | Rasmus Andersson | 10 | 3 | 2 | 5 | 0,50 | +4 | 15 | 20,0 | 6 | 21:27 | D |
| 9 | Tobias Rieder | 10 | 3 | 2 | 5 | 0,50 | -2 | 12 | 25,0 | 0 | 13:23 | LW |
| 10 | Andrew Mangiapane | 10 | 2 | 3 | 5 | 0,50 | -2 | 12 | 16,7 | 6 | 16:14 | LW |
| 11 | TJ Brodie | 10 | 1 | 3 | 4 | 0,40 | 0 | 4 | 25,0 | 6 | 20:34 | D |
| 12 | Erik Gustafsson | 10 | 0 | 4 | 4 | 0,40 | +1 | 22 | 0,0 | 2 | 17:07 | D |
| 13 | Noah Hanifin | 10 | 0 | 4 | 4 | 0,40 | +2 | 22 | 0,0 | 0 | 18:51 | D |
| 14 | Mark Giordano | 10 | 0 | 3 | 3 | 0,30 | -1 | 24 | 0,0 | 12 | 22:43 | D |
| 15 | Derek Forbort | 10 | 1 | 1 | 2 | 0,20 | -1 | 11 | 9,1 | 2 | 17:29 | D |
| 16 | Matthew Tkachuk | 6 | 1 | 1 | 2 | 0,33 | +1 | 10 | 10,0 | 10 | 16:48 | LW |
| 17 | Derek Ryan | 10 | 0 | 2 | 2 | 0,20 | +3 | 8 | 0,0 | 0 | 10:41 | C |
| 18 | Alan Quine | 3 | 0 | 1 | 1 | 0,33 | +1 | 0 | 0,0 | 0 | 8:27 | C |
| 19 | Buddy Robinson | 1 | 0 | 0 | 0 | 0,00 | 0 | 0 | 0,0 | 0 | 10:45 | RW |
| 20 | Mark Jankowski | 5 | 0 | 0 | 0 | 0,00 | -1 | 2 | 0,0 | 0 | 8:50 | LW |
| 21 | Zac Rinaldo | 5 | 0 | 0 | 0 | 0,00 | 0 | 0 | 0,0 | 4 | 6:16 | C |
Maalit
33-27
TM-PM
Maaliero
+6
Maalimarginaali
YV-%
28,6 %
Ylivoima
AV-%
81,1 %
Alivoima
Aloitus-%
48,6 %
Voitetut aloitukset
TM/ottelu
3,30
Tehdyt maalit
PM/ottelu
2,70
Päästetyt maalit
Laukaukset
31,40
Tehdyt / ottelu
Laukaukset
32,50
Vastaan / ottelu
Suomalaiset joukkueessa
Kaikki suomalaisetEi suomalaisia pelaajia
Joukkueen kokoonpanossa ei ole suomalaisia kenttäpelaajia valitulla kaudella.
Viimeisimmät ottelut
Kaikki ottelutTulevat ottelut
Ei tulevia otteluita
Tulevat ottelut näkyvät, kun otteluohjelma on saatavilla.
2020 varaukset
Koko varaustilaisuus-
24
Connor Zary
-
50
Yan Kuznetsov
-
72
Jeremie Poirier
-
80
Jake Boltmann
-
96
Daniil Chechelev
-
143
Ryan Francis
-
174
Rory Kerins
-
205
Ilya Solovyov