NHL-joukkue
Washington Capitals
Kausi 2026-2027
- 2026-2027
- 2025-2026
- 2025 pudotuspelit
- 2024-2025
- 2024 pudotuspelit
- 2023-2024
- 2022-2023
- 2022 pudotuspelit
- 2021-2022
- 2021 pudotuspelit
- 2021
- 2020 pudotuspelit
- 2019-2020
- 2019 pudotuspelit
- 2018-2019
- 2018 pudotuspelit
- 2017-2018
- 2017 pudotuspelit
- 2016-2017
- 2016 pudotuspelit
- 2015-2016
- 2015 pudotuspelit
- 2014-2015
- 2013-2014
- 2013 pudotuspelit
- 2012-2013
- 2012 pudotuspelit
- 2011-2012
- 2011 pudotuspelit
- 2010-2011
- 2010 pudotuspelit
- 2009-2010
- 2009 pudotuspelit
- 2008-2009
- 2008 pudotuspelit
- 2007-2008
- 2006-2007
- 2005-2006
- 2003-2004
- 2003 pudotuspelit
- 2002-2003
- 2001-2002
- 2001 pudotuspelit
- 2000-2001
- 2000 pudotuspelit
- 1999-2000
- 1998-1999
- 1998 pudotuspelit
- 1997-1998
- 1996-1997
- 1996 pudotuspelit
- 1995-1996
- 1995 pudotuspelit
- 1994-1995
- 1994 pudotuspelit
- 1993-1994
- 1993 pudotuspelit
- 1992-1993
- 1992 pudotuspelit
- 1991-1992
- 1991 pudotuspelit
- 1990-1991
- 1989-1990
- 1988-1989
- 1987-1988
- 1986-1987
- 1985-1986
- 1984-1985
- 1983-1984
- 1982-1983
- 1981-1982
- 1980-1981
Saldo
3-2-0
Pisteet
6
Putki
1 häviö
Viim. 10
3-2-0
Washington Capitals on NHL:n itäisen konferenssin Metropolitan-divisioonan jääkiekkojoukkue. Kaudella 2026-2027 joukkueen saldo on 3-2-0 (6 pistettä).
Joukkueen pelaajat
| # | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Tom Wilson | 5 | 2 | 3 | 5 | 1,00 | +3 | 10 | 20,0 | 12 | 19:21 | RW |
| 2 | Ryan Leonard | 5 | 2 | 2 | 4 | 0,80 | +2 | 14 | 14,3 | 4 | 13:48 | RW |
| 3 | Pierre-Luc Dubois | 4 | 1 | 3 | 4 | 1,00 | +4 | 6 | 16,7 | 6 | 17:07 | C |
| 4 | Dylan Strome | 5 | 0 | 4 | 4 | 0,80 | +2 | 10 | 0,0 | 2 | 15:44 | C |
| 5 | Alex Tuch | 5 | 3 | 0 | 3 | 0,60 | +4 | 15 | 20,0 | 0 | 18:53 | RW |
| 6 | Boone Jenner | 5 | 2 | 1 | 3 | 0,60 | +2 | 16 | 12,5 | 2 | 15:39 | C |
| 7 | Cole Hutson | 5 | 1 | 2 | 3 | 0,60 | +1 | 14 | 7,1 | 4 | 18:36 | D |
| 8 | Jakob Chychrun | 5 | 1 | 2 | 3 | 0,60 | 0 | 17 | 5,9 | 8 | 25:08 | D |
| 9 | Aleksandr Ovetshkin | 5 | 1 | 1 | 2 | 0,40 | +1 | 8 | 12,5 | 0 | 14:16 | LW |
| 10 | Jordan Kyrou | 5 | 1 | 1 | 2 | 0,40 | -6 | 5 | 20,0 | 0 | 13:23 | RW |
| 11 | Aljaksei Protas | 5 | 0 | 2 | 2 | 0,40 | -3 | 5 | 0,0 | 2 | 15:53 | LW |
| 12 | Ilya Protas | 5 | 0 | 2 | 2 | 0,40 | -2 | 2 | 0,0 | 0 | 11:24 | LW |
| 13 | Anthony Beauvillier | 5 | 1 | 0 | 1 | 0,20 | +2 | 6 | 16,7 | 0 | 11:06 | RW |
| 14 | Justin Sourdif | 5 | 1 | 0 | 1 | 0,20 | -2 | 3 | 33,3 | 4 | 13:15 | C |
| 15 | Timothy Liljegren | 5 | 1 | 0 | 1 | 0,20 | -1 | 4 | 25,0 | 0 | 18:43 | D |
| 16 | Vincent Desharnais | 5 | 0 | 1 | 1 | 0,20 | +7 | 1 | 0,0 | 5 | 19:33 | D |
| 17 | Dylan McIlrath | 3 | 0 | 0 | 0 | 0,00 | -2 | 0 | 0,0 | 4 | 6:22 | D |
| 18 | Ethen Frank | 1 | 0 | 0 | 0 | 0,00 | 0 | 1 | 0,0 | 0 | 9:11 | RW |
| 19 | Martin Fehérváry | 5 | 0 | 0 | 0 | 0,00 | +2 | 1 | 0,0 | 4 | 21:49 | D |
| 20 | Matt Roy | 2 | 0 | 0 | 0 | 0,00 | 0 | 0 | 0,0 | 0 | 18:26 | D |
Maalit
17-14
TM-PM
Maaliero
+3
Koko kausi
Piste-%
60,0 %
% pisteistä
YV-%
15,4 %
Ylivoima
AV-%
88,2 %
Alivoima
Aloitus-%
49,8 %
Voitetut aloitukset
TM/ottelu
3,40
Tehdyt maalit
PM/ottelu
2,80
Päästetyt maalit
Laukaukset
27,60
Tehdyt / ottelu
Laukaukset
28,40
Vastaan / ottelu
Suomalaiset joukkueessa
Kaikki suomalaisetEi suomalaisia pelaajia
Joukkueen kokoonpanossa ei ole suomalaisia kenttäpelaajia valitulla kaudella.
Viimeisimmät ottelut
Kaikki ottelutTulevat ottelut
2026 varaukset
Koko varaustilaisuus
Suomalaiset varaukset
Kaikki →
- Oliver Suvanto C 1. krs · 18.
-
18
Oliver Suvanto
-
101
Tyus Sparks
-
144
Brian McFadden
-
208
Logan Stuart