St. Louis Blues · #1
Thomas Greiss
Goalie
Paikka
40 v
Ikä
188 cm
Pituus
105 kg
Paino
DEU
Maa
-
Räpylä
Voitot
7
Tappiot
10
JA-tappiot
0
Torj-%
89,6
PM/ottelu
3,64
Nollapelit
1
Kauden tilastot
- Ottelut
- 21
- Aloitukset
- 16
- Laukaukset
- 626
- Torjunnat
- 561
- Päästetyt maalit
- 66
- Torjunta-%
- 89,6
- PM/ottelu
- 3,64
- Jäähyminuutit
- 0
Uran tilastot
- Ottelut
- 368
- Voitot
- 162
- Torjunta-%
- 91,1
- PM/ottelu
- 2,77
- Nollapelit
- 16
Ottelut
Kaikki ottelut
Pvm
Ottelu
LV
T
PM
TP%
AIKA
01.04
@
NSH
35
29
6
82,9 %
59:27
19.03
vs
WPG
1
1
0
100,0 %
2:36
15.03
vs
MIN
11
8
3
72,7 %
27:35
11.03
@
CBJ
39
37
2
94,9 %
59:27
02.03
@
SJS
25
22
3
88,0 %
60:00
NHL-tarina
Katso tarina-
Nollapeli! 2023
35 torjuntaa vs MIN
-
Siirto 2022
St. Louis Blues
-
Nollapeli! 2021
torjuntaa vs TBL
-
Nollapeli! 2021
torjuntaa vs CBJ
Kausikohtaiset tilastot
Runkosarja
Kausi
O
T-%
KA
NP
V
L
T
PM
JM
2019-2020
NYI
31
2,74
0
16
838
765
73
2
2018-2019
NYI
43
2,28
5
23
1185
1098
87
4
2017-2018
NYI
27
3,82
1
13
879
784
95
0
2016-2017
NYI
51
2,69
3
26
1453
1327
126
0
2015-2016
NYI
41
2,36
1
23
1197
1107
90
2
2014-2015
PIT
20
2,59
0
9
546
496
50
0
2013-2014
PHX
25
2,29
2
10
626
576
50
2012-2013
SJS
6
2,53
1
1
153
140
13
0
2011-2012
SJS
19
2,30
0
9
472
432
40
2
2009-2010
SJS
16
2,68
0
7
399
364
35
2007-2008
SJS
3
3,26
0
0
50
43
7
Yhteensä
368
91,1
2,77
16
162
10160
9257
903
16
Play-offit
Kausi
O
T-%
KA
NP
V
L
T
PM
JM
2020
NYI
4
92,9
2,02
1
2
84
78
6
0
2019
NYI
1
80,0
3,29
0
0
10
8
2
0
2016
NYI
11
92,3
2,46
0
5
388
358
30
0
2010
SJS
1
92,9
3,00
0
0
28
26
2
Yhteensä
17
92,2
2,43
1
7
510
470
40
0
Ura NHL:n ulkopuolella
Seurajoukkueet
Kausi
Sarja
Joukkue
O
V
T-%
KA
NP
2024-2025
DEL
Löwen Frankfurt
13
4
88,6
3,59
0
2012-2013
AHL
Worcester
1
0
81,5
5,04
0
2012-2013
DEL
Hannover Scorp.
9
3
–
3,47
0
2010-2011
SHL
Brynas
32
–
–
2,92
2
2010-2011
SHL
· pudotuspelit
Brynas
5
–
–
3,40
0
2008-2009
AHL
Worcester
57
30
91,0
2,47
1
2008-2009
AHL
· pudotuspelit
Worcester
12
6
91,2
2,43
2
2007-2008
AHL
Worcester
41
18
89,2
3,09
0
2006-2007
AHL
Worcester
43
26
91,2
2,61
0
2006-2007
AHL
· pudotuspelit
Worcester
3
0
0,0
4,18
0
2006-2007
ECHL
Fresno
3
1
92,9
2,34
0
2005-2006
DEL
· pudotuspelit
Koln
9
–
–
3,04
1
2005-2006
DEL
Koln
27
–
–
2,46
1
2004-2005
DEL
Koln
8
–
–
2,09
0
2004-2005
German-2
Regensburg
1
–
–
2,00
0
2004-2005
German-2
· pudotuspelit
Regensburg
2
–
–
2,14
0
2003-2004
Ger-Jr.
Koln Jr.
24
–
–
2,61
–
2003-2004
DEL
Koln
1
–
–
12,00
0
2002-2003
Ger-Jr.
Koln Jr.
25
–
–
2,16
0
2002-2003
Ger-Jr.
· pudotuspelit
Koln Jr.
3
1
–
2,67
1
2001-2002
Junioren-BL
EV Füssen U20
5
–
0,0
0,00
–
1999-2000
Jugend-BL
EV Füssen U18
1
–
–
–
–
Maajoukkue
Kausi
Sarja
Joukkue
O
V
T-%
KA
NP
2016-2017
MM-kisat
Saksa
4
1
87,6
4,96
0
2015-2016
MM-kisat
Saksa
4
3
90,4
2,50
0
2009-2010
Olympialaiset
Saksa
3
0
81,5
5,03
0
2005-2006
Olympialaiset
Saksa
1
0
–
5,00
0
2005-2006
WC-B
Saksa
2
1
–
1,97
0
2005-2006
WJC-B
Saksa
4
4
–
0,50
2
2004-2005
Nuorten MM-kisat
Saksa
3
–
–
7,50
0
2003-2004
WJ18-B
Saksa
3
2
–
3,43
0
2002-2003
WJ18-B
Saksa
2
–
–
1,00
0