Sebastian Cossa

Utah Mammoth · #33

Sebastian Cossa

Goalie Paikka 23 v Ikä 198 cm Pituus 100 kg Paino - Maa Vasen Räpylä
Kausi 2026-2027
Voitot
4
Tappiot
1
JA-tappiot
0
Torj-%
87,5
PM/ottelu
2,95
Nollapelit
0

Kauden tilastot

Ottelut
6
Aloitukset
5
Laukaukset
112
Torjunnat
98
Päästetyt maalit
14
Torjunta-%
87,5
PM/ottelu
2,95
Jäähyminuutit
0
2026-2027 runkosarja

Uran tilastot

Ottelut
1
Voitot
1
Torjunta-%
85,7
PM/ottelu
2,67
Nollapelit
0
Runkosarjan yhteistilastot · kausikohtaiset erittelyt alempana
Pvm
Ottelu
LV
T
PM
TP%
AIKA
03.11
@ TOR
29
27
2
93,1 %
59:58
29.10
@ PIT
34
31
3
91,2 %
63:07
19.10
vs PIT
19
15
4
78,9 %
60:00
17.10
vs EDM
4
3
1
75,0 %
26:12
08.10
@ BOS
8
5
3
62,5 %
15:51

NHL-tarina

Katso tarina
  1. Siirto 2026

    Utah Mammoth

  2. NHL-debyytti 2024

    Detroit Red Wings

  3. Varattiin NHL:ään 2021

    1. kierros, 15. varaus

  4. Syntymäpäivä 2002

    Hamilton, ON, CAN

6 merkittävää uravaihetta

Kausikohtaiset tilastot

Runkosarja

Kausi
O
T-%
KA
NP
V
L
T
PM
JM
UTA
6
87,5
2,95
0
4
112
98
14
0
DET
1
85,7
2,67
0
1
14
12
2
0
Yhteensä
1
85,7
2,67
0
1
14
12
2
0

Ura NHL:n ulkopuolella

Seurajoukkueet

Kausi
Sarja
Joukkue
O
V
T-%
KA
NP
2025-2026
AHL
Grand Rapids Griffins
39
26
91,5
2,33
5
2024-2025
AHL
Grand Rapids Griffins
41
21
91,1
2,45
1
2024-2025
AHL · pudotuspelit
Grand Rapids Griffins
2
0
86,8
4,51
0
2023-2024
AHL
Grand Rapids Griffins
40
22
91,3
2,41
2
2023-2024
AHL · pudotuspelit
Grand Rapids Griffins
9
5
90,0
2,72
0
2022-2023
AHL
Grand Rapids Griffins
3
1
78,3
5,57
0
2022-2023
ECHL
Toledo Walleye
46
26
91,3
2,56
4
2022-2023
ECHL · pudotuspelit
Toledo Walleye
7
5
91,7
2,32
0
2021-2022
WHL
Edmonton Oil Kings
46
33
91,3
2,28
6
2021-2022
WHL · pudotuspelit
Edmonton Oil Kings
19
16
91,9
1,93
5
2020-2021
WHL
Edmonton Oil Kings
19
17
94,1
1,57
4
2019-2020
WHL
Edmonton Oil Kings
33
21
92,1
2,23
4
2018-2019
AEHL U18
Fort Saskatchewan Ranger U18 AAA
13
6
91,9
3,01
1
2018-2019
AMHL
Fort Saskatchewan Rang. U18 AAA
13
6
91,9
3,01
1
2018-2019
AMHL · pudotuspelit
Fort Saskatchewan Rang. U18 AAA
8
5
93,8
2,03
1
2018-2019
AEHL U18 · pudotuspelit
Fort Saskatchewan Ranger U18 AAA
8
5
93,8
2,03
1
2018-2019
WHC-17
Canada White U17
2
1
89,5
3,03
0
2017-2018
AEHL U18
Fort Saskatchewan Ranger U18 AAA
19
6
91,5
3,37
0
2017-2018
AEHL U18 · pudotuspelit
Fort Saskatchewan Ranger U18 AAA
7
4
94,3
2,28
0
2016-2017
AEHL U15
Fort Saskatchewan Ranger U15 AAA
19
15
93,4
1,80
5
2016-2017
AEHL U15 · pudotuspelit
Fort Saskatchewan Ranger U15 AAA
12
8
92,4
2,36
1
2015-2016
NAHL U15
Fort McMurray Oil Barons U15 AA
14
–
92,6
2,60
–

Maajoukkue

Kausi
Sarja
Joukkue
O
V
T-%
KA
NP
2021-2022
Nuorten MM-kisat
Kanada U20
1
1
91,7
2,00
0
Lähde: NHL. Alempien sarjojen tilastot ovat osin puutteellisia.