Roman Turek

Calgary Flames · #1

Roman Turek

Goalie Paikka 56 v Ikä 193 cm Pituus 101 kg Paino CZE Maa Oikea Räpylä
Voitot
6
Tappiot
11
JA-tappiot
0
Torj-%
91,4
PM/ottelu
2,33
Nollapelit
3

Kauden tilastot

Ottelut
18
Aloitukset
18
Laukaukset
463
Torjunnat
423
Päästetyt maalit
40
Torjunta-%
91,4
PM/ottelu
2,33
Jäähyminuutit
0
2003-2004 runkosarja

Uran tilastot

Ottelut
328
Voitot
159
Torjunta-%
90,7
PM/ottelu
2,31
Nollapelit
27
Runkosarjan yhteistilastot · kausikohtaiset erittelyt alempana

Ei otteluita

Ottelukohtaiset tilastot näkyvät, kun kauden pelilokit on haettu.

NHL-tarina

Katso tarina
  1. Siirto 2001

    Calgary Flames

  2. Toiseksi sijoittuminen 2000

    Vezina Trophy

  3. Palkinto 2000

    William M. Jennings Trophy

  4. Siirto 1999

    St. Louis Blues

17 merkittävää uravaihetta

Kausikohtaiset tilastot

Runkosarja

Kausi
O
T-%
KA
NP
V
L
T
PM
JM
2003-2004
CGY
18
2,33
3
6
463
423
40
2002-2003
CGY
65
2,57
4
27
1679
1515
164
2001-2002
CGY
69
2,53
5
30
1839
1667
172
2000-2001
STL
54
2,28
6
24
1248
1125
123
1999-2000
STL
67
1,95
7
42
1470
1341
129
1998-1999
DAL
26
2,08
1
16
562
514
48
1997-1998
DAL
23
2,22
1
11
496
447
49
1996-1997
DAL
6
2,06
0
3
129
120
9
Yhteensä
328
90,7
2,31
27
159
7886
7152
734
30

Play-offit

Kausi
O
T-%
KA
NP
V
L
T
PM
JM
2004
CGY
1
100,0
0,00
0
0
3
3
0
2001
STL
14
91,9
2,05
0
9
382
351
31
2000
STL
7
88,2
2,75
0
3
161
142
19
Yhteensä
22
90,8
2,23
0
12
546
496
50
2

Ura NHL:n ulkopuolella

Seurajoukkueet

Kausi
Sarja
Joukkue
O
V
T-%
KA
NP
2009-2010
CzRep
C. Budejovice
38
–
–
2,86
4
2009-2010
CzRep · pudotuspelit
C. Budejovice
5
–
–
4,43
0
2008-2009
CzRep
C. Budejovice
44
–
–
2,53
4
2008-2009
Czech · pudotuspelit
Motor Ceske Budejovice
11
–
94,2
1,84
–
2007-2008
CzRep
C. Budejovice
42
–
–
2,14
6
2007-2008
CzRep · pudotuspelit
C. Budejovice
11
–
–
1,59
3
2006-2007
CzRep
C. Budejovice
35
–
–
2,65
2
2006-2007
CzRep · pudotuspelit
C. Budejovice
11
–
–
2,86
1
2005-2006
CzRep
C. Budejovice
31
–
–
2,26
1
2005-2006
CzRep · pudotuspelit
C. Budejovice
10
–
–
1,84
1
2004-2005
CzRep-2
C. Budejovice
15
–
–
1,61
3
2004-2005
CzRep-2 · pudotuspelit
C. Budejovice
11
–
–
1,11
6
1997-1998
IHL
Michigan
2
1
92,8
2,52
0
1996-1997
W-Cup
Czechia
3
0
–
7,32
0
1996-1997
IHL
Michigan
29
8
90,5
2,97
0
1995-1996
DEL
Nurnberg
48
–
–
3,32
–
1995-1996
DEL · pudotuspelit
Nurnberg
5
–
–
2,48
–
1994-1995
CzRep
C. Budejovice
44
–
93,3
2,76
–
1994-1995
CzRep · pudotuspelit
C. Budejovice
9
–
–
3,01
–
1993-1994
CzRep
C. Budejovice
44
–
–
2,58
–
1993-1994
CzRep · pudotuspelit
C. Budejovice
3
–
–
4,00
0
1992-1993
Czech
C. Budejovice
43
–
–
2,84
–
1990-1991
Czech
C. Budejovice
26
–
–
4,73
0
1984-1985
Czech U18
HC Ceske Budejovice U18
31
–
92,1
2,21
–

Maajoukkue

Kausi
Sarja
Joukkue
O
V
T-%
KA
NP
1995-1996
MM-kisat
Tšekki
8
7
–
1,88
1
1994-1995
MM-kisat
Tšekki
6
3
–
1,50
2
1993-1994
Olympialaiset
Tšekki
2
2
–
1,50
0
1993-1994
MM-kisat
Tšekki
2
–
–
2,00
–
1989-1990
Nuorten MM-kisat
Czechoslovakia
6
4
–
2,58
0
1988-1989
Nuorten MM-kisat
Czechoslovakia
7
4
–
2,46
0
1987-1988
U18 EM-kisat
Czechoslovakia
5
–
–
1,98
–
Lähde: NHL. Alempien sarjojen tilastot ovat osin puutteellisia.