Matt Tomkins

Edmonton Oilers · #90

Matt Tomkins

Goalie Paikka 32 v Ikä 193 cm Pituus 90 kg Paino CAN Maa Vasen Räpylä
Kausi 2026-2027
Voitot
1
Tappiot
0
JA-tappiot
0
Torj-%
96,4
PM/ottelu
1,01
Nollapelit
0

Kauden tilastot

Ottelut
1
Aloitukset
1
Laukaukset
28
Torjunnat
27
Päästetyt maalit
1
Torjunta-%
96,4
PM/ottelu
1,01
Jäähyminuutit
0
2026-2027 runkosarja

Uran tilastot

Ottelut
7
Voitot
4
Torjunta-%
90,1
PM/ottelu
3,00
Nollapelit
0
Runkosarjan yhteistilastot · kausikohtaiset erittelyt alempana
Pvm
Ottelu
LV
T
PM
TP%
AIKA
01.11
@ NYR
28
27
1
96,4 %
59:13

NHL-tarina

Katso tarina
  1. Siirto 2026

    Edmonton Oilers

  2. NHL-debyytti 2023

    Tampa Bay Lightning

  3. Varattiin NHL:ään 2012

    7. kierros, 199. varaus

  4. Syntymäpäivä 1994

    Edmonton, AB, CAN

6 merkittävää uravaihetta

Kausikohtaiset tilastot

Runkosarja

Kausi
O
T-%
KA
NP
V
L
T
PM
JM
EDM
1
96,4
1,01
0
1
28
27
1
0
TBL
6
3,33
0
3
185
165
20
0
Yhteensä
7
90,1
3,00
0
4
213
192
21
0

Ura NHL:n ulkopuolella

Seurajoukkueet

Kausi
Sarja
Joukkue
O
V
T-%
KA
NP
2026-2027
AHL
Bakersfield Condors
3
1
90,9
2,40
0
2025-2026
AHL
Bakersfield Condors
42
20
90,4
2,98
4
2025-2026
AHL · pudotuspelit
Bakersfield Condors
3
1
87,5
3,71
0
2024-2025
AHL
Syracuse Crunch
26
12
90,7
2,55
3
2023-2024
AHL
Syracuse Crunch
29
15
90,4
2,53
1
2023-2024
AHL · pudotuspelit
Syracuse Crunch
1
0
80,8
5,16
0
2022-2023
SHL
Färjestad BK
32
20
91,1
2,53
2
2022-2023
SHL · pudotuspelit
Färjestad BK
7
3
90,5
2,68
0
2021-2022
SHL
Frölunda HC
33
19
90,8
2,46
3
2021-2022
SHL · pudotuspelit
Frölunda HC
8
5
88,5
2,70
0
2020-2021
AHL
Rockford IceHogs
15
5
90,7
3,21
0
2019-2020
AHL
Rockford IceHogs
13
5
89,6
3,12
0
2018-2019
ECHL
Indy Fuel
54
29
90,5
3,04
2
2017-2018
AHL
Rockford IceHogs
8
1
87,1
4,04
0
2017-2018
ECHL
Indy Fuel
25
11
91,2
3,47
0
2016-2017
NCAA
Ohio State Univ.
22
12
90,9
2,48
1
2015-2016
NCAA
Ohio State Univ.
14
5
88,8
3,87
0
2014-2015
NCAA
Ohio State Univ.
14
5
87,6
3,28
2
2013-2014
Big Ten
Ohio State
17
6
–
2,78
0
2012-2013
AJHL
Sherwood Park
44
22
92,4
2,56
4
2012-2013
AJHL · pudotuspelit
Sherwood Park
10
5
89,9
3,26
0
2011-2012
AJHL
Sherwood Park
33
18
–
3,41
0
2011-2012
AJHL · pudotuspelit
Sherwood Park
10
4
–
3,53
1
2010-2011
AMHL
Sherwood Park
16
6
–
3,83
0
2010-2011
AMHL · pudotuspelit
Sherwood Park
6
3
–
4,14
0
2009-2010
Minor-AB
Sherwood Park
18
8
–
2,69
0
2009-2010
Minor-AB · pudotuspelit
Sherwood Park
8
8
–
2,08
1
2008-2009
AMBHL · pudotuspelit
Leduc
1
0
–
5,00
0
2008-2009
AEHL U15
Leduc Oil Kings U15 AAA
19
–
87,6
4,12
–
2007-2008
NAHL U15
Strathcona Warriors U15 AA
26
–
91,1
2,48
–

Maajoukkue

Kausi
Sarja
Joukkue
O
V
T-%
KA
NP
2021-2022
Olympialaiset
Kanada
3
2
96,3
1,01
1
2021-2022
MM-kisat
Kanada
1
0
78,6
8,18
0
Lähde: NHL. Alempien sarjojen tilastot ovat osin puutteellisia.