Voitot
30
Tappiot
10
JA-tappiot
0
Torj-%
90,9
PM/ottelu
2,30
Nollapelit
5

Kauden tilastot

Ottelut
47
Aloitukset
47
Laukaukset
1190
Torjunnat
1082
Päästetyt maalit
108
Torjunta-%
90,9
PM/ottelu
2,30
Jäähyminuutit
0
1978-1979 runkosarja

Uran tilastot

Ottelut
397
Voitot
258
Torjunta-%
92,2
PM/ottelu
2,24
Nollapelit
46
Runkosarjan yhteistilastot · kausikohtaiset erittelyt alempana

Ei otteluita

Ottelukohtaiset tilastot näkyvät, kun kauden pelilokit on haettu.

NHL-tarina

Katso tarina
  1. Palkinto 1979

    Vezina Trophy

  2. Stanley Cup -voitto! 1979

    Stanley Cup

  3. Stanley Cup -voitto! 1978

    Stanley Cup

  4. Palkinto 1978

    Vezina Trophy

16 merkittävää uravaihetta

Kausikohtaiset tilastot

Runkosarja

Kausi
O
T-%
KA
NP
V
L
T
PM
JM
1978-1979
MTL
47
90,9
2,30
5
30
1190
1082
108
1977-1978
MTL
52
92,2
2,05
5
37
1338
1233
105
1976-1977
MTL
56
92,0
2,14
10
41
1457
1340
117
1975-1976
MTL
62
92,7
2,03
8
42
1650
1529
121
1974-1975
MTL
56
90,6
2,70
4
30
1590
1441
149
1972-1973
MTL
54
92,6
2,26
6
33
1617
1498
119
1971-1972
MTL
64
93,0
2,24
8
39
2030
1888
142
1970-1971
MTL
6
95,7
1,65
0
6
211
202
9
Yhteensä
397
92,2
2,24
46
258
11083
10213
870
12

Play-offit

Kausi
O
T-%
KA
NP
V
L
T
PM
JM
1979
MTL
16
89,9
2,50
0
12
406
365
41
1978
MTL
15
92,0
1,90
2
12
361
332
29
1977
MTL
14
93,2
1,56
4
12
324
302
22
1976
MTL
13
92,9
1,92
1
12
350
325
25
1975
MTL
11
91,6
2,54
2
6
345
316
29
1973
MTL
17
90,7
2,90
1
12
540
490
50
1972
MTL
6
91,1
2,85
0
2
192
175
17
1971
MTL
20
91,4
3,01
0
12
709
648
61
Yhteensä
112
91,5
2,41
10
80
3227
2953
274
4

Ura NHL:n ulkopuolella

Seurajoukkueet

Kausi
Sarja
Joukkue
O
V
T-%
KA
NP
1978-1979
Ch-Cup
NHL All-Stars
2
1
–
3,50
0
1972-1973
Summit-72
Canada
4
2
–
4,75
0
1970-1971
AHL
Montreal
33
16
–
2,68
3
1968-1969
ECAC
Cornell
27
25
–
1,79
3
1968-1969
WEC-A
Canada
2
1
–
2,00
1
1967-1968
ECAC
Cornell
29
25
–
1,52
6
1966-1967
ECAC
Cornell
27
26
–
1,46
4
Lähde: NHL. Alempien sarjojen tilastot ovat osin puutteellisia.