Devon Levi

Edmonton Oilers · #27

Devon Levi

Goalie Paikka 24 v Ikä 183 cm Pituus 85 kg Paino CAN Maa Vasen Räpylä
Voitot
4
Tappiot
0
JA-tappiot
0
Torj-%
90,3
PM/ottelu
2,76
Nollapelit
0

Kauden tilastot

Ottelut
4
Aloitukset
4
Laukaukset
113
Torjunnat
102
Päästetyt maalit
11
Torjunta-%
90,3
PM/ottelu
2,76
Jäähyminuutit
0
2026-2027 runkosarja

Uran tilastot

Ottelut
43
Voitot
21
Torjunta-%
89,5
PM/ottelu
3,24
Nollapelit
0
Runkosarjan yhteistilastot · kausikohtaiset erittelyt alempana
Pvm
Ottelu
LV
T
PM
TP%
AIKA
13.10
@ LAK
40
39
1
97,5 %
59:38
07.10
@ ANA
31
29
2
93,5 %
59:49
03.10
vs SEA
20
19
1
95,0 %
59:38
01.10
@ VAN
22
15
7
68,2 %
59:51

NHL-tarina

Katso tarina
  1. Siirto 2026

    Edmonton Oilers

  2. NHL-debyytti 2022

    Buffalo Sabres

  3. Varattiin NHL:ään 2020

    7. kierros, 212. varaus

  4. Syntymäpäivä 2001

    Dollard-des-Ormeaux, QC, CAN

8 merkittävää uravaihetta

Kausikohtaiset tilastot

Runkosarja

Kausi
O
T-%
KA
NP
V
L
T
PM
JM
EDM
4
90,3
2,76
0
4
113
102
11
0
BUF
9
87,2
4,12
0
2
258
225
33
0
BUF
23
3,10
0
10
666
599
67
BUF
7
2,94
0
5
222
201
21
Yhteensä
43
89,5
3,24
0
21
1259
1127
132
0

Ura NHL:n ulkopuolella

Seurajoukkueet

Kausi
Sarja
Joukkue
O
V
T-%
KA
NP
2025-2026
AHL
Rochester Americans
52
23
90,4
2,83
3
2025-2026
AHL · pudotuspelit
Rochester Americans
3
1
91,9
2,71
1
2024-2025
AHL
Rochester Americans
42
25
91,9
2,20
7
2024-2025
AHL · pudotuspelit
Rochester Americans
8
5
91,0
2,52
2
2023-2024
AHL
Rochester Americans
26
16
92,7
2,42
0
2023-2024
AHL · pudotuspelit
Rochester Americans
5
2
92,3
2,57
0
2022-2023
NCAA
Northeastern Univ.
34
17
93,3
2,24
6
2021-2022
NCAA
Northeastern Univ.
32
21
95,2
1,54
10
2019-2020
CCHL
Carleton Place Canadians
37
34
94,1
1,47
8
2018-2019
QMAAA
Lac St-Louis Lions
28
14
90,9
3,10
2
2018-2019
QM18AAA
Lac St-Louis Lions
28
14
90,9
3,10
2
2018-2019
QMAAA · pudotuspelit
Lac St-Louis Lions
16
9
93,7
2,49
2
2018-2019
QM18AAA · pudotuspelit
Lac St-Louis Lions
16
9
93,7
2,49
2
2017-2018
QM18AAA
Lac St-Louis Lions
26
14
92,7
2,98
1
2017-2018
QM18AAA · pudotuspelit
Lac St-Louis Lions
5
2
94,2
2,12
0
2016-2017
QM18AAA
Lac St-Louis Lions
23
11
92,5
2,69
5
2016-2017
QM18AAA · pudotuspelit
Lac St-Louis Lions
4
1
87,7
3,53
0
2015-2016
QM15AAA
Lac St-Louis Lions M15 AAA
19
–
–
2,26
–
2014-2015
QBAAA
Lac St-Louis Lions U15 AAA
12
–
–
2,37
–
2014-2015
QBAAA · pudotuspelit
Lac St-Louis Lions U15 AAA
2
–
–
1,50
–

Maajoukkue

Kausi
Sarja
Joukkue
O
V
T-%
KA
NP
2022-2023
MM-kisat
Kanada
1
1
91,7
2,00
0
2020-2021
Nuorten MM-kisat
Kanada U20
7
6
96,4
0,75
3
Lähde: NHL. Alempien sarjojen tilastot ovat osin puutteellisia.