Chicago Blackhawks · #50
Corey Crawford
Goalie
Paikka
41 v
Ikä
188 cm
Pituus
98 kg
Paino
CAN
Maa
-
Räpylä
Kausi 2019-2020
Voitot
16
Tappiot
20
JA-tappiot
0
Torj-%
91,7
PM/ottelu
2,77
Nollapelit
1
Kauden tilastot
- Ottelut
- 40
- Aloitukset
- 39
- Laukaukset
- 1294
- Torjunnat
- 1186
- Päästetyt maalit
- 108
- Torjunta-%
- 91,7
- PM/ottelu
- 2,77
- Jäähyminuutit
- 0
Uran tilastot
- Ottelut
- 488
- Voitot
- 260
- Torjunta-%
- 91,8
- PM/ottelu
- 2,45
- Nollapelit
- 26
Ottelut
Kaikki ottelut
Pvm
Ottelu
LV
T
PM
TP%
AIKA
11.03
vs
SJS
36
-
2
94,4 %
60:00
08.03
vs
STL
26
-
2
92,3 %
56:24
06.03
@
DET
25
-
2
92,0 %
57:58
05.03
vs
EDM
24
-
3
87,5 %
59:44
03.03
vs
ANA
39
-
2
94,9 %
58:50
NHL-tarina
Katso tarina-
Nollapeli! 2019
torjuntaa vs DAL
-
Nollapeli! 2019
torjuntaa vs MTL
-
Nollapeli! 2018
torjuntaa vs STL
-
Nollapeli! 2017
torjuntaa vs MIN
Kausikohtaiset tilastot
Runkosarja
Kausi
O
T-%
KA
NP
V
L
T
PM
JM
2019-2020
CHI
40
2,77
1
16
1294
1186
108
0
2018-2019
CHI
39
2,93
2
14
1176
1068
108
0
2017-2018
CHI
28
2,27
2
16
842
782
60
0
2016-2017
CHI
55
2,55
2
32
1691
1553
138
2
2015-2016
CHI
58
2,37
7
35
1718
1587
131
2
2014-2015
CHI
57
2,27
2
32
1661
1535
126
8
2013-2014
CHI
59
2,26
2
32
1533
1405
128
0
2012-2013
CHI
30
1,94
3
19
769
712
57
4
2011-2012
CHI
57
2,72
0
30
1507
1361
146
0
2010-2011
CHI
57
2,30
4
33
1545
1417
128
2
2009-2010
CHI
1
3,04
0
0
35
32
3
2007-2008
CHI
5
2,14
1
1
112
104
8
2005-2006
CHI
2
3,47
0
0
41
36
5
Yhteensä
488
91,8
2,45
26
260
13924
12778
1146
18
Play-offit
Kausi
O
T-%
KA
NP
V
L
T
PM
JM
2020
CHI
9
90,7
3,31
0
4
324
294
30
0
2017
CHI
4
90,2
2,84
0
0
123
111
12
0
2016
CHI
7
90,7
2,55
0
3
205
186
19
2
2015
CHI
20
92,4
2,31
2
13
616
569
47
0
2014
CHI
19
91,2
2,53
1
11
590
538
52
0
2013
CHI
23
93,2
1,84
1
16
674
628
46
0
2012
CHI
6
89,3
2,58
0
2
159
142
17
0
2011
CHI
7
92,7
2,21
1
3
218
202
16
0
2009
CHI
1
85,7
3,77
0
0
7
6
1
Yhteensä
96
91,8
2,38
5
52
2916
2676
240
2
Ura NHL:n ulkopuolella
Seurajoukkueet
Kausi
Sarja
Joukkue
O
V
T-%
KA
NP
2009-2010
AHL
Rockford
45
24
90,9
2,67
1
2009-2010
AHL
· pudotuspelit
Rockford
4
0
87,1
3,61
0
2008-2009
AHL
Rockford
47
22
92,0
2,59
2
2008-2009
AHL
· pudotuspelit
Rockford
2
0
90,9
2,57
0
2007-2008
AHL
Rockford
55
29
90,7
2,83
3
2007-2008
AHL
· pudotuspelit
Rockford
12
7
92,4
2,19
0
2006-2007
AHL
Norfolk
60
38
90,9
2,84
1
2006-2007
AHL
· pudotuspelit
Norfolk
6
2
0,0
3,31
0
2005-2006
AHL
Norfolk
48
22
89,8
2,94
1
2005-2006
AHL
· pudotuspelit
Norfolk
1
0
75,0
3,49
0
2004-2005
QMJHL
Moncton
51
28
92,0
2,47
6
2004-2005
QMJHL
· pudotuspelit
Moncton
12
6
91,8
2,73
1
2003-2004
QMJHL
Moncton
54
35
91,9
2,62
2
2003-2004
QMJHL
· pudotuspelit
Moncton
20
13
94,0
2,15
0
2002-2003
QMJHL
Moncton
50
24
91,5
2,73
2
2002-2003
QMJHL
· pudotuspelit
Moncton
6
2
90,0
3,97
0
2001-2002
QMJHL
Moncton
38
9
–
3,74
1
2000-2001
QAAA
Gatineau
21
17
–
1,92
2
Maajoukkue
Kausi
Sarja
Joukkue
O
V
T-%
KA
NP
2016-2017
World Cup
Kanada
1
1
95,0
1,00
0